7 důvodů, proč si vybrat ionizační zubní kartáček IONICKISS místo klasického

Ionizační zubní kartáček má oproti klasickému kartáčku mnoho výhod. To potvrzuje řada klinických studií, ale také lékařů, kteří účinky kartáčku testovali.

stefan_milanovic_scaled

 

Jedním z nich je i Dr. Stefan Milanovic, srbský stomatolog z Nordent dental centre: „Zubní plak je tvořen bakteriemi, které se množí v našich ústech a ulpívají na našich zubech za pomoci iontové vazby. Zubní kartáčky fungující na bázi ionizace nám pomáhají účinněji odstraňovat zubní plak mechanicky (jako každý standardní zubní kartáček, elektrický nebo ultrazvukový), ale i chemicky (při použití zubní pasty). 

Podle klinických studií z Japonska, USA, Indie aj. a dle mé vlastní zkušenosti, jsou největší výhody ionizačního kartáčku IONICKISS následující:

  1. Snížení citlivosti zubů v oblasti zubního krčku. Výzkumy ukazují, že použití zubní pasty na bázi fluoridů v kombinaci s ionizačním zubním kartáčkem statisticky významně snižuje citlivost zubů. Kromě účinnějšího odstraňování plaku umožňuje síla iontů hlubší a účinnější pronikání fluoridů a lepší výsledek v léčbě citlivých zubů.
  2.  
  3. Vhodné pro pacienty s rovnátky. Ionizační kartáček je zvláště doporučován pacientům s rovnátky, která zhoršují ústní hygienu a zvýšenou akumulaci plaku. Vědecké výzkumné práce podporují toto tvrzení.
  4.      
  5. Ionizační kartáček je vhodný i pro malé děti, u kterých je možnost polykání pasty vysoká, ale i pro starší, kterým se čistit zuby nechce

  6. Subjektivní pocit čistoty zubů. U klientů, kteří si čistili zuby ionizačním kartáčkem bylo prokázáno, že mají subjektivní pocit čistějších zubů.

  7. Ionizační zubní kartáček má štětinky s prodlouženými tenkými špičkami, které zasahují do hůře přístupných částí mezizubních prostor.

  8. Zubní kartáčky IONICKISS mají výměnné hlavice různých typů a tvrdostí, takže si můžete vybrat dle svých preferencí.

  9. Kartáčky IONICKISS šetří peněženku i přírodu, protože můžete měnit jen hlavici (Poznámka: Stomatologové doporučují měnit hlavici každé 2-3 měsíce, nebo vždy po nemoci).